Bozkır’da Esma-ül Hüsna Yarışması düzenlendi.


Konya'nın Bozkır ilçesinde Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen Esma-ül Hüsna yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.Bozkır ilçesinde faaliyet gösteren Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği Bimder tarafından geleneksel hale getirilen Esma-ül Hüsna'yı eksizsiz ve güzel okuma yarışmasının Ortaokullar arası etabı gerçekleştirildi.

Bozkır Belediyesi Düğün salonunda gerçekleştirilen etkinlikte ilçeye bağlı 11 Ortaokul'un finalistlerinin katıldığı yarışmada ilk üçe giren öğrenciler 1.000 tl ve yarışmaya katılan tüm finalistler 250 TL ile ödüllendirildi.

Etkinlikte konuşan gösteren Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği yönetim kurulu başkanı Mehmet Görür "Derneğimiz yardımsever vatandaşlarımızın yardım ve destekleriyle ilçemizde düzenlemiş olduğumuz etkinliklerle gençlerimizin gelişmelerine katkı sağlamayı amaç edindik.

Bu etkinliklerimizi gerçekleştirirken desteklerini esirgemeyen Bozkır Kaymakamımız Oltan Bayraktar'a ve Bozkır İlçe Müftüsü Seyit Böğet'e teşekkür ederiz" dedi.

Etkinlik sonrasında dereceye giren öğrenciler protokol üyeleri tarafından ödüllendirildi.

Etkinliğe Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Bozkır Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Güven, Bozkır İlçe Müftüsü Seyit Böğet, Bozkır Halk Eğitim Müdürü Mehmet Çatdere, Bozkır ilçe Halk Kütüphanesi Müdürü Murat Akman, Bozkır Ziraat Odası Başkanı Ali Öztürk, Yarışmaya katılan Okulların Müdürleri ve öğretmenlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.