Bozkır Bimder'den Mevlid-i Şerif ve Sohpet Programı


​Konya'nın Bozkır ilçesinde hizmet veren kısa İsmi Bimder olan Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 19 Mart 2015 Perşembe günü öğle namazından önce Bozkır Merkez Camisinde Öğle Namazı öncesi Mevlüd-i Şerif okutuyor.

Bozkır Merkez Camide okunan Mevlid-i Şerif'in ardından Bozkır Belediyesi Yeni Düğün Salonunda saat 20:00'de Araştırmacı Yazar Abdullah Uçar'ın gerçekleştireceği bir Sohbet gecesi düzenleyecek.

Sitemize açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Mehmet Görür, Düzenlemiş olduğumuz programımıza tüm halkımızı beklemekteyiz, diyerek etkinliğe davet etti. 

Konya Ajansı : Yakup Çetin


ABDULLAH UÇAR KİMDİR ?
Abdullah UÇAR: 1950 yılında Çumra'nın Tahtalı köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, hıfzını, İmam-Hatip Okulunu ve Yüksek İslâm Enstitüsünü Konya'da bitirdi. Diyanet İşleri Başkanlığının çeşitli kademelerinde çalıştı. 16.01.2008 tarihinde Konya Kur'an Kursları Müdürlüğünden emekli oldu. Halen Türk Anadolu Vakfı Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Bütün insanların etkileneceği bir alan olan evrenin büyüklüğü karşısında insanların nerde duracağını araştıran Abdullah Uçar, Evrenin Sırları ve Allah isimli kitabında, evrenin derinliklerinden bilimsel bilgiler getirip yüzümüze çarparken, dünyanın bulunduğu konumun bize fısıldadığı gerçekleri haykırarak aklımızı, beynimizi, düşüncemizi zorlayan gerçeklerle yüz yüze gelmememizi sağlıyor. Bütün olan biten insanları bir gerçeğe götürüyor: İman… İnanmaktan başka çare olmadığını haykırıyor…
Uçar, eserlerinin çoğunda gündemi takip ediyor. Gazze saldırıları zamanında yayımladığı "Dünya'nın Baş Belâsı Siyonistler" isimli eseriyle dikkat çekmişti. Yine gündemle ilgili olarak farklı dönemlerde eserler birini takip etti: Misyonerler (Modern Haçlılar), Terör ve İslâm, Fetih ve Fâtih ve  Âşıklar Sultanı Hz. Mevlânâ.
Her şeyden önce bu toplumun bireyi olarak yaşadığı sancıları, toplumun geldiği noktayı, eski ile irtibatını koparma durumuna gelen milletimizin geçmişimizden kopmadan geleceğe yürümesi gerektiğini söyleyen Uçar, "Faydalı olabilirsen kendimi bahtiyar sayacağım" dedi.

BİZİ BİZ YAPAN DEĞER VE İNANÇLARIMIZA İŞARETLER

Kitaplarını toplumun ihtiyaç duyduğu konularda yoğunlaştıran Uçar,  İslam dininin ilerlemeyi gerektirdiği vurgusunu öne çıkararak ilerlemenin, önündeki engelleri eserlerinde vurguluyor. İnsanımıza düşen görevleri de açıkça ifade ediyor.

YAYIMLANMIŞ ESERLERİ:
1-Avrupa'yı Aydınlatan İslâm Âlimleri
2-Kur'an Kursu Talebelerinin El Rehberi
3-Özet Dini Bilgiler
4-İslâm Âlemi Neden Geri Kaldı?
5-Haçlı Gururunun Ezildiği Yer Çanakkale
6-Milletimizde Peygamber Sevgisi
7-Misyonerler (Modern Haçlılar)
8-Terör ve İslâm
9-Fetih ve Fâtih
10-Âşıklar Sultanı Hz. Mevlânâ
11-Dünya'nın Baş Belâsı Siyonistler
12- Evrenin Sırları ve Allah

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.