Bimder Siyeri Nebi Yarışmasına Beklenenden Yoğun Başvuru


​Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlemiş olduğu ve Bozkır'da Bimder'in sponsor olduğu liseler arası Siyeri Nebi yarışmasına Lise öğrencilerimizden beklenenden fazla yoğun ilgi gördü. 

Sitemize açıklamalarda bulunan Bimder yönetim kurulu başkanı Mehmet Görür"Anadolu Gençlik Derneğinin Türkiye çapında Liseler arasında düzenlemiş olduğu yarışmaya bizlerde Dernek olarak Bozkır'da sponsor olduk. 

Elhamdülillah gençlerimizin bu ilgisi dernek olarak yürüttüğümüz bu çalışmanın ne kadar yerinde bir karar olduğunu bizlere göstermiş oldu. İlçemizde hizmet veren Lise öğrencisi genç kardeşimiz Bimder Sponsorluğunda dağıtılan kitapları okuyarak 20 Aralık'ta hayır üzere diğer arkadaşları arasında yarışacak. 

Düzenlenen programda istediğimiz inşallah Bozkır'ın genç evlatlarının Bozkır'da derece yapmakla kalmayıp il bazında ve Türkiye genelinde sıralamaya girebilmesidir.

Bu yarışmanın ilçemizde yapılmasına destek veren başta ilçe Kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve Okulların idarecilerini ve Okullarımızdaki Din kültürü öğretmenlerine teşekkürü borç biliriz, ayrıcı bu yarışmamızı ve dernek faaliyetlerimizi her zaman basın yoluyla tanıtılmasına destek veren ilçemizin yerel gazetesi Bozkır Postasınada teşekkürü borç biliriz. " dedi.

Sınav 20 Aralık Cumartesi saat: 11.00'de Bozkır Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılacaktır. Yarışmaya katılacak öğrencilerin kimlik cüzdanı ile gelmemeleri gerekmektedir. 

İlçemiz Bozkır'da Bimder Sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan yarışmaya katılan öğrencilerin okullara göre dağılımı ise şu şekildedir;

Bozkır Lokman Hekim Anadolu Meslek Lisesi: 132
Bozkır Anadolu Lisesi : 123
Bozkır Zengibar Anadolu Lisesi: 116
Bozkır Anadolu İmam Hatip Lisesi: 112
Bozkır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi: 24
Serüstad Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi: 3
Diğer : 4

Sırıstat Haber Merkezi olarak böylesi güzel programlara sponsor oldukları için Bimder'e teşekkürü bir borç biliriz. Yarışmaya katılacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. 

Sırıstat Haber Merkezi: Yakup Çetin

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.