Bozkır’da “Namaz Mü’minin Miracıdır” Konferansı gerçekleştirildi


Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği (Bimder)tarafından düzenlenen program, ilahiyatçı yazar Ahmet Bulut'un Konuşmacı olarak katıldığı Namaz Mü'minin Miracıdır Konferansı gerçekleştirildi.

Haber Fotoğrafları !!!

Bimder Derneği tarafından organize edilen "Namaz Mü'minin Miracıdır" konferansları kapsamında Bozkır'da Lise öğrencilerine yönelik, Üniversite öğrencilerine yönelik ve Bozkır Halkına yönelik 3 farklı etkinlikle gerçekleştirildi.

Haber Video !!!  

İlahiyatçı Yazar Bulut, vermiş olduğu konferanslarda Namazın önemine vurgu yaparak genç yaşı ayrımı yapmadan herkesin Namazına büyük önem vermesi gerektiğini belirtti. Özellikle yanlış örnekle gençlere yönelik olarak telkinlerde Allah yakar vs gibi durumların söylenmesinin Allah'ın çocuk beyinlerinde yanlış intiba oluşturabileceğini vurguladı.

Genç özellikle kitap okuma alışkanlığına sahip olmaları gerektiğini belirten Bulut, konferansında sık sık yaşadığı olaylardan örnek verdi ve Bozkır'a dördüncü defa geldiğini Bozkır halkının bu kadar yoğun bir katılımla Namaz konusuna ilgi görmesi karşısında büyük mutluluk duyduğunu da sözlerine ekledi.

Programın açılış konuşmasında açıklamalarda bulunan Bozkır İmam hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Görür "Gençliğimize hizmet edebilmek için ilçemizde devamlı olarak yeni projeler üretmeyi amaçlamaktayız. Kurulduğumuz günden itibaren tüm kurum kurum ve kuruluşlarımızla devamlı dirsek teması içerisinde bulunarak ilçede güzel hizmetler yaptığımıza inanıyorum.

Hayata geçirmiş olduğumuz programlarda paydaş olarak bizlerin her zaman yanında yer alan Bozkır Kaymakamlığımıza, Bozkır Belediyemize, Bozkır İlçe Müftülüğümüze ve Bozkır Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve her daim desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimize Dernek yönetimimiz adına ayrı ayrı teşekkür ederiz" dedi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.