Bimder Siyer-i Nebi Yarışması Düzenliyor

Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönüllüleri Derneği, Anadolu Gençlik Derneğinin düzenlemiş olduğu "Liseli Gençler Efendimizin İzinde" yarışmasının Bozkır bölümünü üstlenerek Bozkır'da okuyan Lise öğrencilerine yönelik Siyer-i Nebi yarışması düzenliyor.

Sitemize açıklamalarda bulunan BİMDER yönetim kurulu başkanı Mehmet Görür, "Sevgili Peygamber’imizin hayatının daha iyi öğrenilmesine yapılabilecek küçük bir katkıyı, en büyük bahtiyarlık kabul edenler bulunduğu müddetçe, Bimder olarak Efendimiz hakkında daha birçok eser, program, yarışmalar vs. düzenlenecektir.

Bu bağlamda günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek diziler vb. gençlerimizi ahlak ve maneviyatını tahrip etmektedir. Bizler milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirebilmek için ilçemiz Bozkır'da bu tür yarışmaları düzenlemeye devam edeceğiz.

Geçtiğimiz sene düzenlemiş olduğumuz yarışma sonrası bu sene Siyer-i Nebi Yarışması yaparak, liseli gençlerin Peygamber Efendimizin hayatını okumasına vesile oluyoruz. Bizler sevgili peygamberimizin (s.a.s) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz" dedi. 

Yarışmaya başvurular www.efendimizinizinde.com web sitesinden 1 Aralık tarihine kadar yapılacaktır. Yarışmada öğrencilerimizin sorumlu olduğu "Gaye İnsan" kitabı Bozkır Liselerinden yarışmaya katılacak olan tüm öğrencilerimize Bimder’in hediyesi olacaktır. 

Bozkır bölümünü BİMDER'in üstlendiği yarışmaya katılan öğrencilerimiz arasından  Bozkır'da ilk 10'a girenler, Konya'da ilk 40'a girenler ve Türkiye genelinde ilk 10'a giren öğrencilerimiz bir birinden güzel hediyeler kazanacak. 

İlçemiz Bozkır Bimder Kültür Merkezinde düzenlenecek olan yarışmada dereceye giremeyen öğrencielrimizin hepsine de Bimder tarafından "Gaye İnsan" kitabı hediye edilmiş olacaktır. Başvurular öğrencilerimiz tarafından web üzerinden www.efendimizinizinde.com adresinden yapıldıktan sonra okullarımızın idarelerine mutlaka isimlerini yazdırmaları şeklinde gerçekleşecektir. 

Yarışmada ki Ödüller ise şu şekildedir; 

Bozkır Genelinde ilk 10’a giren
      Öğrencilere ödüllerimiz.

1.ye 750 TL
2.ye 500 TL
3.ye 300 TL
4.ye ÇEYREK ALTIN
5.ye ÇEYREK ALTIN
6.ye ÇEYREK ALTIN
7.ye ÇEYREK ALTIN
8.ye ÇEYREK ALTIN
9.ye ÇEYREK ALTIN
10.ya ÇEYREK ALTIN

Konya Genelinde ilk 40’a giren
      Öğrencilere ödüllerimiz.

1.ye UMRE
2.ye LAPTOP
3.ye FOTOĞRAF MAKİNASI
4.-8.ye YARIM ALTIN
9.-23.ye BİSİKLET
24.-40.ya ÇEYREK ALTIN

Türkiye Genelinde ilk 10’a giren
      Öğrencilere ödüllerimiz.

1.ye 6.000 TL
2.ye 4.000 TL
3.ye 3.000 TL
4.ye 2.000 TL
5.ye LAPTOP
6.ye IPAD NEW
7.ye CEP TELEFONU
8.ye FOTOĞRAF MAKİNASI
9.ye MGV YAYINLARI ÜRÜNLERİ
10.ya ÖZEL KİTAPLIK

Düzenlenen bu yarışmanın Bozkır bölümünü BİMDER üstlenmektedir. Yarışmanın ön koşulu olan kitap katılımcılara Bimder’in hediyesidir.

Yarışma Yeri: Bimder Kültür Merkezi (Halk Bankası Üstü) Bozkır/Konya

Son Başvuru Tarihi : 1 Aralık 2014 Pazartesi
Yarışma Tarihi  : 20 Aralık 2014 Cumartesi
www.bimderbozkir.org.tr
 
Dernek Yönetim Kurulu Başkanı
0 536 491 78 52 
Mehmet GÖRÜR

Yarışma Bilgisi İrtibat 
0 506 406 75 43 
 Mehmet TEKİN

Yarışma Web Başvuru İrtibat 0 544 343 86 28
Yakup ÇETİN

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.